Tänavune ilm on olnud jõulumeeleolu loomise suhtes helde, linn ja maa on lumme uppunud. Lähenevatest pühadest annavad märku lisaks ostlevatele inimestele ka kuulutusetulbad. Aastavahetus on võimalusterohke - kontserte jagub igale maitsele.

Meie pere üheks valikuks on juba aastaid olnud Viiratsi Algkooli jõulukontsert Viljandi Jaani kirikus. Sellest on saanud jõuluootuse lahutamatu osa.

Meeldib selle kontserdi õhustik: armas, hooliv ja perekondlik. Tundub, et kaasatud on kogu koolipere - kõigile on antud võimalus vastavalt võimetele, on see siis kooris või ansamblis lauldes, solistina üles astudes või luuletusi lugedes.

Kontserdi alguses tulevad lapsed ühises protsessioonis altariesisele, pidulikult, kuid silmanurgast jälgides, kas pereliikmed on kohale jõudnud. Julgustavad naeratused ja käeviiped. Kontsert ise on alati nauditav, tuntud ja uute jõululaulude särav esitus mõnusate ja toredate laste poolt.

Kontserdi lõpul esines südamliku mõtisklusega kooli direktor Külli Saat. Jõulumeeleolu aitas luua ka Jaani koguduse õpetaja, kogu kontserdi meeleoluga sobiv tore ja südamlik jõululugu ning koduteele kaasa antud õnnistussõnad.

Üheks elu suureks väärtuseks on traditsioonid ja Viiratsi laste kontsert on kujunenud üheks selliseks, millest mitte kuidagi loobuda ei tahaks. Seetõttu soovime kooliperele, et neil ka uuel aastal jätkuks hoolivust ja jõudu kauni traditsiooni hoidmiseks.

Suur tänu Viiratsi kooliperele jõulurõõmu pakkumise eest.

Vanaisa Ants Annus,

Tädi Heli Grosberg