Viiratsi Kooli hingestatud jõulutegemisi

Üks tüdruk laulis kooli lauluproovis kogu hingest nii, et „ingel„ muutus „hingliks“. Eks ütleme lastele tihti: „Tee seda hingega, südamest ja tundega!“

Nii on eriliselt hingetäitev näha õpilaste tegemistes indu ja pühendumist, isegi kui sellega kaasneb pisuke naljatera.

Väikese kooli jõulumeeleolu kujuneb läbi iga-aastaste ettevõtmiste. Kokku liites mälupilte või fotosid sünnib helge kollaaž, mida vaadates hea teada, et oleme jälle koos midagi teinud, millesse andmisrõõm sisse kootud.

Tänavune annetuskast ja jõululaada loterii- heategevuse eesmärgil sai kogutud ja ĂĽle antud  paljukannatanud perele.

Andmisrõõm 3. klassi trupi lavastuse kaudu jõudis Viiratsi koolist ka  Viiratsi lasteaeda, kus mudilased huviga vaatasid päkapikkude elu.

Laulud või luulekavad advendihommikutel mõjusid koolirahvale hästi, kes hiirvaikselt saalis kuulas ja vaatas. Õpilastele meeldivad omaealiste draamaklipid ja näitlemine.

Tehti mitmeid meisterdamisi koolis ja väljaspool seda. Kujunes ootamatult, peale tunde, improviseeritud käsitöökoda klaasmaaliks.

Laulude õppimine suurkontserdiks Viljandi Jaani kirikus nõudis kannatlikkust õpetajailt ja tõsist harjutamist õpilastelt, kuid õnnestus ka sel aastal. Kindlasti tundsid lapsevanemad uhkust ja rõõmu esinejaid jälgides. On see ju ĂĽsna suur erinevus esinemispaiga näol, kus tuleb õppida kuulama orelisaadet või meeles pidama oma etteaste kõiki nĂĽansse. Ka 1. klassi õpilased suutsid rõõmsahäälsete ja erksatena vaatajais elevust tekitada, samal ajal oma lavanärvist ĂĽle olla.

Ă•pilased on saanud kogemusi, kuidas jõulurõõm ei pea alati  oma kingipakis peituma.

PĂĽĂĽdsime kõike teha nii, et  kogetu näiks toimuvat jõuluingli tiibade all ja muutsime ĂĽheskoos mustad, vihmased jõulud oma hinges valgeks ja säravaks.

Tänan koolijuhina kõiki kolleege koolis ja vallas ning lapsevanemaid, kes aitasid ja toetasid, et jõulukuu kujuneks nii eriliseks!

KĂĽlli Saat

Viiratsi Kooli direktor